YEŞİLOVA’NIN PARLAYAN YILDIZI YEŞİLOVA İSMAİL AKIN MESLEK YÜKSEKOKULU

Yrd. Doç. Dr.Ahmet UYUMAZ

Öz


Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin fakülte, enstitü, bölüm, birim ve meslek yüksekokullarını tanıtmaya devam ediyoruz. Bu ayki konuğumuz MAKÜ Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Uyumaz.

İsmail Akın MYO Müdürü Uyumaz: “Yüksekokulun arazisinin alınmasından,  binasının yapımına ve yüksekokulun eğitime başlamasına kadar hem maddi hem de manevi yönden 7’den 70’e Yeşilova halkı büyük fedakârlıklar göstermiştir. Bu fedakârlıklar sonucunda Yeşilova ilçesi, Burdur’un diğer ilçelerini kıskandıracak, göz kamaştıran bir görünüme sahip olan ve bina kapasitesi ile fakülteye sahiplik edebilecek düzeyde Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu’na sahip olmuştur.

Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu’nun misyonu: Evrensel değerlerle milli değerleri birlikte kucaklayan ve özümseyen, çağımızın gereklerine uygun bilgi ve yeteneklere sahip, insan haklarına, çevreye ve demokrasiye saygılı, temel eğitimini almış bireyler yetiştirmektir. Ayrıca endüstrinin ihtiyaç duyduğu alanlarda teorik ve uygulamalı eğitim almış tercih edilen nitelikli mesleki-teknik elemanlar yetiştirmek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, ilişki içinde bulunulan sektörlerle ilgili projeler üretmek, araştırıcı, girişimci, sorgulayıcı ve analitik düşünce gücü gelişmiş, mesleğine ve yeteneklerini geliştirmeye kendisini adamış bireyler yetiştirmektir.” dedi.


Anahtar Kelimeler


Yeşilova; İsmail Akın Meslek Yüksek Okulu; Ahmet Uyumaz.

Tam Metin:

PDF PDF (English)

Refback'ler

  • Şu halde refbacks yoktur.